Vinařství Maňák Rulandské bílé GRAND ELITE 2015 - polosladké

Neohodnoceno
 
Oceněná vína
  • 1 z 2
 

oblast Morava
podoblast Slovácká
obec Kostelec
trať Stará hora 

cukernatost hroznů: 23,0°NM
alkohol: 12,0 %
zbytkový cukr: 23,4 g/l
kyseliny: 7,0 g/l

Ocenění vína RULANDSKÉ BÍLÉ - GRAND ELITE
Velká Zlatá medaile - GRAND PRIX VINEX 2020
Double Gold - International Wine Competition NY, USA 2017
Zlatá medaile -
Galerie rulandských vín 2016
Zlatá medaile - Lancut Polsko 2016

Dostupnost Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do
25.4.2024
Měrná cena 798,67 Kč / 1 l
599 Kč    
Kategorie Bílá lahvová vína
 

RULANDSKÉ BÍLÉ - GRAND ELITE pochází z naší vinice v obci Kostelec u Kyjova a bylo sklizeno  na výborné viniční trati Stará hora. Toto pojmenovaní nesly vždy již od středověku ty nejlepší tratě pro pěstovaní révy vinné. Půda je zde sprašovitá a naše vinice do ní byla založena v roce 1980. Již první sklizeň od koupi v roce 1995 nám ukázala, že se nám  podařilo pořídit výbornou polohu pro odrůdu, která do Slovácké podoblasti neodmyslitelně patří. "Rulanda" za dobu své existence získala nepřeberné množství úspěchů jak na domácí půdě, tak i na světových soutěžích.

            A protože jsme chtěli využít tento výjimečný terroir ješte víc, začali jsme v roce 2012 spolupráci s fakultou VUT Brno na selekci autochtonních kvasinek sacharomyces cerevisce z vlastních vinic. Po roce usilovné práce na VUT se nám naskytla možnost použít právě onu naši kvasinku na fermentaci vinných moštů ze Staré hory. Díky vynikajícím vlastnostem zachovává naše sacharomyces odrůdovou charakteristiku jak samotné Rulandy, tak i neopakovatelné lokality.

            Bohužel vše krásné jednou končí. Sklizní v roce 2015 jsme ukončili produkci této vinice vyklučením a vy tak v rukou můžete držet poslední a již nikdy neopakovatelnou úrodu ze Staré hory. Víno je pozdně sběrové kategorie,  dosáhlo 23°ČNM. A proto můžete ve vůni nalézt projev kandovaných rozinek a medu. Díky půlročnímu krášlení na jemných kvasnicích získalo víno šířku těla s noblesním zbytkovým cukrem. Chtěli jsme pro vás dosáhnout vrcholu i adjustáží samotného vína. Proto jej můžete ochutnant z láhve, která byla poprvé přivezena jen pro naše vinařství a to z italského Milána. Její gramáž v prázdném stavu je 1200 g, jako uzávěr jsme zvolili velmi kvalitní přírodní celokorek 50 mm dlouhý.

Země původu Česká republika
Vinařství Maňák
Odrůda Rulandské bílé
Přívlastek Moravské zemské
Zbytkový cukr Polosladké
Alkohol 12 % obj.
Ročník 2015
Objem lahve 0,75 l
Barva vína Bílé víno
Obsahuje oxid siřičitý Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: